Ana içeriğe atla

Terör sorunu

Bildiğiniz üzere ülkemizde ve dünyamızda terör örgütleri çok büyük bir sorun. Yine bildiğiniz üzere bu terör sorununu biz ülkemizde an be an hisseder hale geldik. İslamcı,siyasi terör örgütleri şu sıralar gündemimizi çokça meşgul etmekte.Peş peşe gelen patlamaların sıradan hale gelmeye başladığı ülkemizde bu noktaya nasıl geldik peki diye kendimizi sürekli sorarız değil mi? En azından ben bu olaylar çerçevesinde kendime bu soruyu çok sorarım ve size de bu soruyu kendinize sormanızı tavsiye ederim.

Bugün sadece ülkemizde değil birçok ülkede bir terör örgütü olarak kabul edilen PKK faaliyetlerine 1978 yılında başladı. Bir parti adı altında kurulan bu terör örgütü daha sonra kanlı eylemlerine başladı.Güney ve Doğu Anadolu  bölgelerinde birçok katliam yapan, kundaktaki bebekleri katleden, köyleri basan, insanları kaçıran bu örgüt başlarda dönemin hükumeti tarafından fazlasıyla dikkate alınmadı. 80'li ve 90'lı yılların başlamasıyla gelen şehit haberleri(asker,polis,köy koruyucusu,siyasiler,bürokratlar) halk üzerinde PKK tedirginliğini arttırmaya başladı. Hükumet yetkilileri olayın boyutunu kavramaya başladığında ise artık bazı şeyler için çok geçti. Çünkü bu örgüt dışarıdan ve ülke içinden gelen yardımlarla kendini güçlendirmiş ve büyümüştür. 

Bu örgüt güçlendikçe kanlı eylemlerini arttırmış ve binlerce vatan evladının yitip gitmesine neden olmuştur. 90'lı yılların ortaları ve sonlarına doğru bu örgüt etkisini iyice arttırmıştır. 

Günümüze bakacak olursak şu sıralar yani birkaç yıldır neredeyse her ay bir patlama haberini aldığımız şu memlekette işler hiçte iyi gitmiyor. Şu 2 hafta içinde 51 vatan evladının şehit olması durumun büyüklüğünü göstermek için yeter. Durumun büyüklüğü her gün gelen şehit haberleri ile anlaşılır olması lazım ama maalesef bazı kesimler için sıradan hale gelmeye başladı. 

Kısacası bu sorun büyüyor ve etkisi artıyor. Bu sorunun bitmesi için somut adımların atılmasının zamanı geldi geçti bile. Sorunun bitmesi için adıma değil koşmaya ihtiyacımızın olduğunu milletçe anlamamız lazım. Eğer biz millet olarak bunu anlayamazsak bugün bir başka eve düşen şehit ateşi yarın bizim evimizi değil bu vatanın her yerini kaplayacak.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ADALET- JUSTİCE

Son günlerde ülkeyi oldukça meşgul eden bir mesele var. Sabah kalktığımızda haberlerde, akşam haberlerde, gün içinde sosyal medyada gezinirken iki haberden birinde karşımıza çıkıyor. Çıkmalı mı? Tabiki çıkmalı. Çünkü bu haber günlük haber niteliğinde değil yaklaşık bir ay süreli bir haber niteliğinde. Peki ne bu haber? Anamuhalefet partisi başkanının lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ADALET YÜRÜYÜŞÜ! CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonucu böyle bir karar alarak Ankara'dan İstanbul'a bir yürüyüş başlattı. Sayın Enis beyin suçu MİT tırları haberini yapan Can Dündar'a casusluk etmesiymiş. Biz böyle biliyoruz. Öncelikle Can Dündar'ın yaptığı haber tamamen skandaldır ki devletin bu tutumu doğrudur. Gazeteci olmak her haberi yapmak, devletin sırları olması gereken bulguları da haber değerine koyup halka sunmak değildir. Bir gazeteci elbette çarpıcı haberler yapmalı, yazılmayanı yazmalı, özgür olmalı fakat eğer bu haberler devleti zarar verecek duruma ge…

Galatasaray-Fetö - a football team

Herkes yanılgıya düşebilir. Bir gün yüzüne güleni ertesi gün arkandan konuşurken yakalayabilirsin. İşbirliği yaptığın insanı ertesi gün işini bitirmek için kuyunu kazarken görebilirsin. Önemli olan dostunu işbirliği yapacağın insanı iyi seçmek. Dostunu iyi seçtin diyelim oldu ya günün birinde çıkarlarınız farklı oldu ve anlaşmazlık yaşandı yollar ayrıldı. Zararın neresinden dönersek kârdır mantığıyla hareket ederek eski dostunu düşman gibi karşına alırsın. O senin arkandan konuşur sen onun arkandan konuşursun bu mesele böyle gider. Sonuç olarak ise eğer sana yanlışını gördüğün birini ya da dediğim gibi çıkar ilişkisinde anlaşmazlığa düştüğün birinin yanında olmayı istemezsin.

Dün bir kongre vardı Lütfi Kırdar kongre merkezinde. Galatasaray yinetikinin mali açıdan ibra edilip edilmemesi hakkında bir kongreydi. Yönetimin yanlış politikaları Galatasaray takımını başarısızlığa sürdüğü çok açık bir şekilde görülüyor şu son 2 senede. Ederi verilen bonservis parasıyla eşdeğer olmayan bir sür…

Türkiye-Hollanda Ekonomik İlişkiler- Turkey-Netherlands Economic Relations

Geçtiğimiz haftalarda Hollanda'nın bakanlarımıza,konsolosluk üyelerimize karşı yanlış tutumları sebebiyle bir diplomatik kriz yaşanmıştı. Bu kriz hala devam etmekte tam anlamıyla çözüm gerçekleşmemiştir. Bazı insanların "ya kardeşim bizim askeri gücümüz ortada girelim şu Hollanda'ya haddini bilsin" gibi tuhaf açıklamaları şaşırtsa da bu gibi çok düşünce sosyal medyalarda karşımıza çıktı. 2017 senesinde olduğumuzu unutmamak gerek tabi. Çünkü artık öyle top,tüfek,süngü ile savaş yapılmıyor. Yapılıyor tabi ama artık bir ülkeye darbe vurmak için önemli bir savaş değil artık bu. Ülkeler arasında artık en önemli savaş EKONOMİ.Yani artık top,tüfek,süngü silah olarak kullanılmıyor,ekonomi en önemli silah olarak görüyor. Bir sonraki paragrafta tamamen resmi kurumların verilerine dayanarak bazı bilgiler paylaşacağım.

Türkiye-Hollanda ticari ilişkileri iki ülke arasındaki 1996 yılında imzalanan anlaşmalar ile gümrük vergisi ortadan kalkmıştır ve ticari ilişkiler daha çok kuvve…