Ana içeriğe atla

Galatasaray-Fetö - a football team

Herkes yanılgıya düşebilir. Bir gün yüzüne güleni ertesi gün arkandan konuşurken yakalayabilirsin. İşbirliği yaptığın insanı ertesi gün işini bitirmek için kuyunu kazarken görebilirsin. Önemli olan dostunu işbirliği yapacağın insanı iyi seçmek. Dostunu iyi seçtin diyelim oldu ya günün birinde çıkarlarınız farklı oldu ve anlaşmazlık yaşandı yollar ayrıldı. Zararın neresinden dönersek kârdır mantığıyla hareket ederek eski dostunu düşman gibi karşına alırsın. O senin arkandan konuşur sen onun arkandan konuşursun bu mesele böyle gider. Sonuç olarak ise eğer sana yanlışını gördüğün birini ya da dediğim gibi çıkar ilişkisinde anlaşmazlığa düştüğün birinin yanında olmayı istemezsin.

Dün bir kongre vardı Lütfi Kırdar kongre merkezinde. Galatasaray yinetikinin mali açıdan ibra edilip edilmemesi hakkında bir kongreydi. Yönetimin yanlış politikaları Galatasaray takımını başarısızlığa sürdüğü çok açık bir şekilde görülüyor şu son 2 senede. Ederi verilen bonservis parasıyla eşdeğer olmayan bir sürü transferin yapıldığı, Galatasaray'ın büyüklüğüne yakışmayan işlerin olduğunu söylemeye gerek yok aslında her şey ortada.

Konumuz daha doğrusu asıl konumuz bu değil. Zaten bu konu hakkında yani Galatasaray'ın nasıl yönetildiği neler yapıldığı şu zamanlarda beni çok ilgilendiren bir konu değil. Galatasaray'ın şuanki yönetimi de yaşanan her olumsuzluğa rağmen ibra edildi ve görevine devam etme hakkını elde etti.

Dün kongrede asıl ilginç olan ise Hakan Şükür ve Arif Erdem olayı idi. Bu iki eski futbolcu Galatasaray'ın en başarılı olduğu sezonlarda takımın en önemli parçaları olmuştu. Üst üste gelen 4 şampiyonlukta UEFA kupasında payları yüksektir inkar edilemez. Fakat bu iki adamın bir diğer payının büyük olduğu başka bir yer ise FETÖ. Zamanında henüz terör örgütü değil cemaat iken Gülen'in sohbetlerine katılmış takım içinde arkadaşlarını bu sohbetlere teşvik etmiş sporda cemaatin yayılmasına faydası dokunmuş iki insan. Hatta bir zamanlar futbolu bıraktıktan sonra biri milletvekilli olmuş diğeri ise devlet kanallarında (TRT) aranan bir spor yorumcusu haline gelmişti. Ne zamanki bu cemaatin aslında dini ön plana koyarak arkadan gizli işler çevirdiği ortaya çıkmış o zaman terör örgütü olduğu anlaşılmıştı. Ama bu iki eski Galatasaraylı futbolcu devlet yönetiminin bas bas bağırdığı bunlar terör örgütü dediği sözden cemaatten ayrılmamış Gülen'in adamları olmaya devam etti.

Dün kongrede terör örgütü elemanı olan eski futbolcu kulüpten ihraç edilmedi. Hatta bir gazeteci konuşmasında devletin başındaki adamlar bile yanıldı bizim içimizden çıkan futbolcular da yanılabilir ne var bunda tarzı bir açıklama yaptı. Sayın gazeteci herkes yanılabilir bunu ilk paragrafta da yazdım ama bu cemaat görünümlü terör örgütü 15 temmuz gecesi yüzlerce insanın ölmesine binlerce insanın yaralanmasına neden olmuştur. Bu terör örgütü hakkı olmayan insanları bazı mevkilere getirmiş asıl hakkı olan insanları ise ümitsizliğe sürüklemiştir. Bunu artık bütün ülke bilirken bu adamlar hala yanılmış olabilir mi? Terör örgütünün mensubu olduğu çok açık olan bu iki adamı devleti örnek göstererek aklamak hangi akıl mantığa sığıyor? Bu iki adam madem masumsa daha doğrusu senin tabirinle yanıldıysa neden ülkemizden apar topar kaçıp gittiler? Bu sorulara sen cevap verebiliyor musun? Vicdanın bunları düşünürken rahat ediyor mu?

Toparlayacak olursak ilk paragrafta dediğim gibi yanılabilir insan önemli olan yanıldığını fark edip yanlış yapanın peşinden gitmemek. Hala peşinden gidiyorsa bunun yanılgı olmadığı çok açık. İsterdim ki taraftarı olduğum kulüpte böyle bir olay olmasın. Madem bu oldu zararın neresinden dönersek kârdır mantığıyla hareket etmek gerek bu saatten sonra yoksa bu büyük kulüp bir zan altında bırakıldı ve o zannın altında 15 temmuz şehitlerinin vebali var unutmamak gerek.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ADALET- JUSTİCE

Son günlerde ülkeyi oldukça meşgul eden bir mesele var. Sabah kalktığımızda haberlerde, akşam haberlerde, gün içinde sosyal medyada gezinirken iki haberden birinde karşımıza çıkıyor. Çıkmalı mı? Tabiki çıkmalı. Çünkü bu haber günlük haber niteliğinde değil yaklaşık bir ay süreli bir haber niteliğinde. Peki ne bu haber? Anamuhalefet partisi başkanının lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ADALET YÜRÜYÜŞÜ! CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonucu böyle bir karar alarak Ankara'dan İstanbul'a bir yürüyüş başlattı. Sayın Enis beyin suçu MİT tırları haberini yapan Can Dündar'a casusluk etmesiymiş. Biz böyle biliyoruz. Öncelikle Can Dündar'ın yaptığı haber tamamen skandaldır ki devletin bu tutumu doğrudur. Gazeteci olmak her haberi yapmak, devletin sırları olması gereken bulguları da haber değerine koyup halka sunmak değildir. Bir gazeteci elbette çarpıcı haberler yapmalı, yazılmayanı yazmalı, özgür olmalı fakat eğer bu haberler devleti zarar verecek duruma ge…

Hindistanın Yazılım Başarısı-India's Software Success

Hindistan: Çok tanrılı dinleri,kalabalık nüfusu, bizlere çok garip gelen yaşam tarzları ve daha birçok garipliklerle dolu bir ülke. Refah düzeyinin yüksek olmadığı,yoganın merkezi,ineklere tapılan bir yer.Tapınaklarıyla,Tac Mahal'iyle,mağaralarıyla turistik ögeleri içinde bulunduran ülke.Ayrıca dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi konumunda olduğunu da belirtelim.

Hindistan'ı diğer ülkelerden ayıran ve şu aralar daha çok bu konu üzerine düşülen bir şey var. O da Hindistan'daki YAZILIM başarısı.

Bu adamlar yazılım konusunda o kadar ileriye gittiler ki tüm dünya bunun araştırmasını yapıyor.Araştırmasını yapıyorum derken abartmıyorum gerçekten de bazı üniversitelerde bu konuyla alakalı çalışmalar yapılıyor.Çünkü adamlar bu işte çok büyük bir atılım gösterip zirveye yerleştiler diyebiliriz.Günümüz dünyasını belki de en önemli teknolojisi "Bilgi Teknolojisi" ve Hintliler bu işi gerçekten iyi yapıyorlar.

1970'li yıllarda ülkede ithal edilen donanımlarının yazılımı i…

YGS İntiharı

Yanılmıyorsam iki veya üç gün önce üniversiteye giriş aşamasının ilk sınavı olan YGS açıklandı. Kimisi aldığı puandan memnun oldu kimisi barajı geçemedi kimisi de umutlarını bir sonraki seneye bıraktı. Barajı geçenler LYS'ye çalışmaya başladı bir üniversite kazanıp hayatlarını kurtarabilmek ümidiyle. Geçemeyenler ise ya bıraktılar artık okuma işini hayata atılma düşüncesine kapıldılar ya da bir sonraki seneye kendilerine hazırlamaya koyuldular. Puanını beğenmeyen kesim de daha iyi hazırlanıp tekrar deneyecek şansını.

Bu adaylar sınava giren adaylar bir de giremeyenler var malum. Saat farkı sebebiyle sınavı kaçıranlar.Herkesin hala gözünün önüne gelir 1 dakikalık fark ile sınav yerine geç kalıp içeri alınmayan öğrencinin ağladığı görüntüler. Gerçi o bir senesini kaybetti ama Haluk Levent bu kaybolan senesinin telafisi için bir senelik dershane masraflarını karşılayacağını duyurdu. Bir nebze de olsa bu sınavı kaçıran aday için iyi bir haber olabilir. Televizyonda çok görmüştük YGS g…