Ana içeriğe atla

Türk Dizileri-Turkish Series

Türk dizilerinin konuları malum ortada. Genelde aşk konulu olan diziler halkımız tarafından ilginç bir şekilde reytinglerde üst sıralarda oluyor. Aynı konuyu farklı kişiler tarafından canlandırıldığı birçok dizi projesi ortada. Büyük kanalların akşam kuşağında hepsi teker teker yayınlanıyor. Bir diğer konu ise mafya. Özellikle mafya,çete liderlerinin el üstünde tutulduğu bir ülkede böyle dizilerin izlenilmemesini beklemekte biraz tuhaf kaçar. Çete liderlerinin örnek alındığından kahraman olarak kabul edildiği bir toplumda konusu bu olan dizilerin izlenmesi de çok doğal. Mesela Narcos-Pablo Escobar'ın hayatının o kadar güzel masum anlatılması bu adam için bile artı yönler kazandırmıştır.

Son dönemde ise bu iki konunun biraz dışına çıkarak başka projelere doğru geçildiğini görüyoruz. Nedir bu konular: Kahraman askerlerimizi,polisimizi işleyen konular. Bunlardan ilki dün galasını ilk bölümünü yayınlayan İSİMSİZLER oldu.Hikaye; vatan aşkıyla yanıp tutuşan ve vatanı,bayrağı için her türlü şeyi yapamaya hazır olan bir kaymakamın etrafında şekilleniyor. Asıl meselelerden biri ise ülkemizin canını uzun yıllardır yakan terör meselesi. İlk bölümüyle seyirciden de olumlu tepki alan bu dizinin gerçekten ayrılmayarak ve bu sorunu bizlere yani izleyenlere iyi bir şekilde aktararak devam etmesini diliyorum.


Bir diğer dizi de yakın zamanda Fox Tv'de yayınlanmaya başlayacak olan SAVAŞÇI. Bordo berelilere ait bir timin destansı hikayesini konu alan dizi özellikle de yayınlanan fragmanıyla izleyenler de merak ve heyecan uyandırdı.SAVAŞÇI öyküsü,anlatımı ve yapım standartları ile Türk televizyon tarihinde bir ilk olacak gibi iddialı bir sloganla seyircinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bakalım nasıl bir dizi olacak ve bizleri ne kadar etkileyecek izleyip göreceğiz. İSİMSİZLER için dileklerim aynen bu dizi içinde geçerli.


Aynı konularda bir başka dizi ise SÖZ. 3 Nisan Pazartesi günü Star Tv'de yayınlanmaya başlayacak olan bu diziyi diğer dizilerden ayıran en önemli özelliği ise Genelkurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı ile işbirliği içinde çekiliyor olması. Ön hazırlıkları 1 yıl çekimleri ise 2 aydır devam ediyor. Dizinin oyuncuları gerçek askeri eğitim almış durumdalar. Özel Kuvvet Timini ekrana yansıtacak olan bu dizi diğer iki dizi gibi seyircide bir heyecan uyandırıyor açıkçası. 

Klasik Türk dizilerinden bıkkınlığımız hat safhaya ulaşmışken bu tarz gibi dizilerin ekranlarda olacak olması insanlarda bir heyecana sebep oluyor. Kahraman askerlerimizin mücadelesini,zorluklarını,içinde bulunduğu hayat şartlarını anlatması ise merakımızı git gide arttırıyor.Bu diziler için iki dilek hakkımız olabilir. Birincisi: Ele alınan konunun gerçekleri çarpıtmadan duru bir şekilde bizlere aktarması İkincisi ise: Bu dizilerin aynı günlerde farklı kanallarda olması değil farklı günlerde olmasını isteyebiliriz.Bu sebeple REYTİNG CANAVARI bu dizilerden uzak durur.

FOTOĞRAFLAR:https://www.tvaktuel.com/isimsizler-dizisinin-konusu-ve-oyunculari-25-01-2016/
http://www.hurriyet.com.tr/savasci-dizisi-ne-zaman-baslayacak-konusu-nedir-40402438
https://dizitvlist.com/soz-dizisi-oyuncu-kadrosu-konusu-nerede-cekiliyor-star-tv/

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

ADALET- JUSTİCE

Son günlerde ülkeyi oldukça meşgul eden bir mesele var. Sabah kalktığımızda haberlerde, akşam haberlerde, gün içinde sosyal medyada gezinirken iki haberden birinde karşımıza çıkıyor. Çıkmalı mı? Tabiki çıkmalı. Çünkü bu haber günlük haber niteliğinde değil yaklaşık bir ay süreli bir haber niteliğinde. Peki ne bu haber? Anamuhalefet partisi başkanının lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ADALET YÜRÜYÜŞÜ! CHP milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması sonucu böyle bir karar alarak Ankara'dan İstanbul'a bir yürüyüş başlattı. Sayın Enis beyin suçu MİT tırları haberini yapan Can Dündar'a casusluk etmesiymiş. Biz böyle biliyoruz. Öncelikle Can Dündar'ın yaptığı haber tamamen skandaldır ki devletin bu tutumu doğrudur. Gazeteci olmak her haberi yapmak, devletin sırları olması gereken bulguları da haber değerine koyup halka sunmak değildir. Bir gazeteci elbette çarpıcı haberler yapmalı, yazılmayanı yazmalı, özgür olmalı fakat eğer bu haberler devleti zarar verecek duruma ge…

YGS İntiharı

Yanılmıyorsam iki veya üç gün önce üniversiteye giriş aşamasının ilk sınavı olan YGS açıklandı. Kimisi aldığı puandan memnun oldu kimisi barajı geçemedi kimisi de umutlarını bir sonraki seneye bıraktı. Barajı geçenler LYS'ye çalışmaya başladı bir üniversite kazanıp hayatlarını kurtarabilmek ümidiyle. Geçemeyenler ise ya bıraktılar artık okuma işini hayata atılma düşüncesine kapıldılar ya da bir sonraki seneye kendilerine hazırlamaya koyuldular. Puanını beğenmeyen kesim de daha iyi hazırlanıp tekrar deneyecek şansını.

Bu adaylar sınava giren adaylar bir de giremeyenler var malum. Saat farkı sebebiyle sınavı kaçıranlar.Herkesin hala gözünün önüne gelir 1 dakikalık fark ile sınav yerine geç kalıp içeri alınmayan öğrencinin ağladığı görüntüler. Gerçi o bir senesini kaybetti ama Haluk Levent bu kaybolan senesinin telafisi için bir senelik dershane masraflarını karşılayacağını duyurdu. Bir nebze de olsa bu sınavı kaçıran aday için iyi bir haber olabilir. Televizyonda çok görmüştük YGS g…

Galatasaray-Fetö - a football team

Herkes yanılgıya düşebilir. Bir gün yüzüne güleni ertesi gün arkandan konuşurken yakalayabilirsin. İşbirliği yaptığın insanı ertesi gün işini bitirmek için kuyunu kazarken görebilirsin. Önemli olan dostunu işbirliği yapacağın insanı iyi seçmek. Dostunu iyi seçtin diyelim oldu ya günün birinde çıkarlarınız farklı oldu ve anlaşmazlık yaşandı yollar ayrıldı. Zararın neresinden dönersek kârdır mantığıyla hareket ederek eski dostunu düşman gibi karşına alırsın. O senin arkandan konuşur sen onun arkandan konuşursun bu mesele böyle gider. Sonuç olarak ise eğer sana yanlışını gördüğün birini ya da dediğim gibi çıkar ilişkisinde anlaşmazlığa düştüğün birinin yanında olmayı istemezsin.

Dün bir kongre vardı Lütfi Kırdar kongre merkezinde. Galatasaray yinetikinin mali açıdan ibra edilip edilmemesi hakkında bir kongreydi. Yönetimin yanlış politikaları Galatasaray takımını başarısızlığa sürdüğü çok açık bir şekilde görülüyor şu son 2 senede. Ederi verilen bonservis parasıyla eşdeğer olmayan bir sür…